Malonákladové tiskárny neustály vysoké ceny vstupů. Veletrh Svět knihy naznačí, kdo je nahradí

4.5.2023, ČR – V posledním roce u nás skončilo zhruba sto malých tiskáren. Doplatily na vysoké ceny papíru a energií. Lokální tiskárny často nabízely služby menším nakladatelstvím, orientovaly se na tisk knih nebo malonákladové zakázky, které nejsou pro velké tiskárny lukrativní. Na situaci reagují Papírny Brno rozšířenou nabídkou polygrafických služeb. Na veletrhu Svět knihy budou prezentovat novinky v portfoliu jako vazbu Otabind, rozšířené možnosti UV a 3D laku pro ozvláštnění obálek a knižních bloků, zdokonalené vazby V2, V4 i vazby kombinující více materiálů jako papír, textil či kůži.
 

„V loňském roce jsme investovali do technologií i týmů, díky kterým jsme schopni nabídnout služby i pro malonákladové tisky knih, kalendářů a dalších individuálních zakázek. Udržet velmi konkurenceschopné ceny služeb nám pomáhá i vlastní fotovoltaická elektrárna, kterou jsme zprovoznili loni, díky níž výrazně šetříme na energiích. Elektrárnu i rozšíření našeho portfolia zároveň vnímáme jako malý dárek stávajícím i potenciálním zákazníkům k sedmdesátému výročí založení společnosti,“ vysvětluje vedoucí marketingu Papíren Brno Petra Rohovská.
 

Na stánku KC108 v Křižíkových pavilonech na holešovickém výstavišti v Praze nabídnou Papírny Brno od 11. do 14. května ukázky a vzorky inovovaných technologií, poradenství i osvětu v oblasti polygrafie. Rohovská zároveň zdůrazňuje, že jako jedna z mála tiskáren obdobné velikosti nabízí polygrafické služby pro zakázky s minimálním výrobním množstvím 500 kusů. Díky tomu mohou brněnské papírny zaplnit prostor zaniklých malých tiskáren.
 

„I díky tomu, že jsme se v Papírnách Brno doposud soustředili na velkonákladovou výrobu školních a kancelářských potřeb, odkud plyne drtivá většina našich příjmů, jsme stabilním partnerem i v malonákladové polygrafii. Výkyvy v cenách vstupů a kolísající počty zakázek nás neohrožují nakolik jako malé tiskárny. Vybudovali jsme profesionální polygrafický tým, který dokáže zakázky zpracovat od podkladu v textovém souboru po finální výtisk včetně grafiky a sazby. S klienty aktivně konzultujeme celý průběh a navrhujeme někdy až experimentální řešení, které finální produkt jasně odliší od ostatní produkce,“ vyjmenovává možnosti Rohovská.
 

O PAPÍRNÁCH BRNO:

PAPÍRNY BRNO vznikly v roce 1953, patří k významným hráčům českého i evropského papírenství a jsou největším tuzemským výrobcem sešitů. V PAPÍRNÁCH BRNO vyvinuli číselný systém pro označování školních sešitů, který je dodnes pro učitele i rodiče standardem pomocníkem při nákupech školních pomůcek. Kromě běžných výrobků z papíru, kartonu a lepenky nabízejí PAPÍRNY BRNO i prémiovou kvalitu s novou značkou Paper Factory.

Mám zájem Kontaktujte nás

Prosím vyplňte základní parametry vaší poptávky či dotazu do tohoto formuláře. My se s vámi v nejkratší možné době spojíme a probereme další potřebné podrobnosti.

Opravte prosím chyby v poptávkovém formuláři.
Odesláním formuláře potvrzuji souhlas s Podmínkami ochrany osobních údajů
* Povinné pole
Děkujeme za váš zájem

Rekapitulace Vámi uvedených údajů:

Jméno a příjmení:
Email:
Telefon:
Váš dotaz: