Nový design sešitů

25. 11. 2021

Formát, počet listů, linkování – nový design sešitů řekne vše na první pohled

Jednotné designové prvky a snazší orientace v nabídce – to jsou dva hlavní cíle, které jsme si v Papírnách Brno stanovili pro nové pojetí obálek našich sešitů. Formát, počet listů i linkování či jiný potisk stránek uvnitř sešitů nynějška poznáte na první pohled. Zůstane i dostatek místa pro jmenovku, která navíc nenaruší design titulní strany. Snadno tak odlišíte velký útlý sešit s 20 listy čtverečkovaného papíru od stejně velkého tečkovaného sešitu se 40 listy. A to i pohledem na hřbet sešitu. Popíšeme si, jak na to.

Na titulní straně současných sešitů z Křenové 60 obvykle najdete číselný kód, který trojciferného čísla shrnuje hlavní vlastnosti sešitu: formát, lineaturu a počet listů. Kód jsme doplnili o další indicie, které vám pomohou v orientaci v nabídce:

 1. Číselný kód nových sešitů najdete v barevném poli, které teď zasahuje i přes hřbet sešitů. Barvy, stejně jako poslední číslice kódu, značí linkování sešitu. Rozdělené jsou takto
  1. modrá barva označuje nelinkovaný sešit se stránkami bez jakéhokoliv potisku, číselné označení sešitu končí číslicí xx0. Velký nelinkovaný sešit se 40 listy ponese v modrém poli číslo 440;
  2. červená barva odkazuje na linkovaný sešit s výškou řádku 8 mm, tedy klasický linkovaný sešit pro vyšší třídy, číslo sešit končí xx4. Linkovaný kapesní deníček s 20 listy papíru tak ponese číslo 624;
  3. zelené sešity obsahuji čtverečkovaný papír s velikostí čtverečků 5 × 5 mm a známe je hlavně z fyziky. Jejich číselné označení končí xx5. Malý čtverečkovaný sešit se 60 listy papíru tak poznáme i podle čísla 565.
  4. žlutá, pro označení lineatury nově používaná barva, je určená pro tečkované sešity (vzdálenost teček v našich sešitech je 8 × 8 mm). Kód tečkovaných sešitů končí xx8, číselné označení velkého sešitu se 40 listy tečkovaného papíru bude 448.

Protože jsme barevné pole s kódem natáhli i přes hřbet, poznáte konkrétní typ sešitu jediným pohledem na celý balík sešitů i ve skladu, klidně z boku. Formát odhadnete podle výšky sešitu, počet listů podle tloušťky hřbetu a lineaturu podle barevného proužku.

 1. Protože však kódy pro mnoho lidí nejsou na první pohled srozumitelné, rozhodli jsme se hned titulní stranu natisknout „průhled“ dovnitř sešitu. Stačí, když se podíváte do pravého dolního rohu a uvidíte, zda saháte po nelinkovaném, linkovaném, čtverečkovaném nebo tečkovaném sešitu.
 2. Design titulní stránky některých sešitů rušila jmenovka – okénko na jméno a příjmení, předmět, třídu a školní rok. Vyřešili jsme to světlým pruhem se třemi řádky přes celou šířku titulní strany. Grafický motiv stránky tak zůstává nenarušený, protože pod řádky nadále „prosvítá“.

Věříme, že nový design titulní stránky usnadní orientaci pracovníkům ve skladu i lidem v papírnictví, prodavačům a zákazníkům, tedy rodičům školáků i samotným školákům a školačkám. Prostě chceme, abyste měli výběr v našem sortimentu co nejpohodlnější.

Mám zájem Kontaktujte nás

Prosím vyplňte základní parametry vaší poptávky či dotazu do tohoto formuláře. My se s vámi v nejkratší možné době spojíme a probereme další potřebné podrobnosti.

Opravte prosím chyby v poptávkovém formuláři.
Odesláním formuláře potvrzuji souhlas s Podmínkami ochrany osobních údajů
* Povinné pole
Děkujeme za váš zájem

Rekapitulace Vámi uvedených údajů:

Jméno a příjmení:
Email:
Telefon:
Váš dotaz:

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací