Tečkované
Tečkovaná lineatura – ideální sešity pro přírodovědné předměty
K čemu slouží tečkovaný sešit? Podívejte se na krátké video, které vám to přiblíží!
Přírodopis, zeměpis, chemie, fyzika nebo matematika – to jsou předměty, pro které jsou nové sešity s tečkovanými stránkami jako dělané. Tečky ve vodorovné ose pomáhají žákům a žačkám držet text v rovině, svislé tečkování rozšiřuje možnosti, jak stránky využít. Hodí se pro zakreslení grafů, schémat, náčrtků přírodnin nebo pro složitější výpočty.
Tečkované sešity tak kombinují přednosti linkovaných, nelinkovaných i čtverečkovaných sešitů. Děti už nemusejí používat nelinkované sešity s takzvanými lenochy neboli podložkami do sešitů. Tečkované sešity ovšem nejsou vhodné pro mladší děti na prvních stupních základních škol, které se teprve učí psát. Ty potřebují plné linky, aby jim písmo neujíždělo.
Tečky jsou v sešitech v pravidelných rozestupech 8 × 8 mm. Tečkované sešity nabízíme ve formátech A4 se 40 listy a A5 s 20 nebo 40 listy papíru. Vnitřní listy jsou z bezdřevého papíru s gramáží 60 g/m2, obálku vyrábíme ze 150g lesklého křídového papíru.
Ve standardním číslování školních sešitů, které definovaly PAPÍRNY BRNO a dodnes se používá na českých a slovenských školách, dostala tečkovaná lineatura číslici 8. Malý tečkovaný sešit A5 se 40 listy papíru tedy nese označení 548. Vedle červených linkovaných či zelených čtverečkovaných sešitů rozeznají rodiče a žáci ty tečkované i podle žluté barvy na obálce.
Na motivech sešitů formátu A5 spolupracovaly PAPÍRNY BRNO s vyučujícími DELTA – Střední školy informatiky a ekonomie s.r.o., Pardubice. Obálky, které sešity nesou, vytvořili studenti a studentky při studiu předmětu Počítačová grafika.
- Zobrazit filtr